The Cloud Provider

The Cloud Provider
  • Pražská 483, 397 01 Písek

Jak co nejefektivněji provozovat e-shop?

E-shopy jsou nejen jednoduchým a efektivním způsobem, jak prezentovat vaše produktové portfolio.

Čím dál tím více jsou i velmi výhodným obchodním kanálem. Zvláště když vidíme, jak rychle se vlivem pandemie mění maloobchod. Mnoho firem, od těch nejmenších po ty gigantické, musí v dnešní době otázku online prodeje řešit. A stejně jako u všech jiných rozhodnutí i tady je dobré se pořádně zamyslet nad tím, jak vlastně má váš e-shop fungovat.Poskytovatelů služeb pro e-shopy je spousta, ale je nutné se zamyslet nad tím, jestli přednastavené hostingové řešení je to správné pro váš online obchod, obzvlášť jestliže je takový, jehož struktura není zase až tak jednoduchá.

WEBOVÝ HOSTING

Pokud potřebujete rychlé, jednoduché řešení, abyste pouze naklikali své produkty a hotovo, potom je hosting ta nejlepší volba. Funguje to velmi dobře v případě, že nemáte komplexní databáze, složitá napojení na další systémy, ale jste vcelku jednoduchý obchůdek. V ceně měsíčního hostingu dostanete vše připravené a jediné, co musíte naklikat navíc, jsou online položky.

Publikovat a prodáváme.

Je to dobré řešení pro obchůdky, které nemají výkyvy v poptávce a očekávají vcelku stabilní fungování. Výborným příkladem je například Flér nebo poskytovatelé typu Shoptet. Co když jsou ale vaše nároky jiné?

VIRTUÁLNÍ DATOVÉ CENTRUM

Když ale máte obchod, který nejde zařadit do této první kategorie, a vaše webová prezentace je složitější či komplexnější, pak pro vás zřejmě nebude běžný webhosting tím správným řešením. Virtuální datové centrum (VDC) vám nedá vše naservírovné, ale poskytne vám veškeré zázemí, ať už je váš systém sebekomplexnější. Poskytne vám totiž virtuální výpočetní zdroje, ze kterých si sestavíte systém přesně dle vašich konkrétních potřeb. A na tuhle maximálně přizpůsobivou infrastrukturu můžete nainstalovat libovolný systém, včetně CMS jako je WordPress, Drupal nebo Joomla a všechny další.

Výběr toho správného řešení je ve většině případů krok do neznáma. Vytvořili jsme proto případovou studii fiktivní společnosti Ledovej špalek, která jednoduše, ale důkladně probírá v krátkých animací jednotlivé situace, do kterých se majitelé e-shopu mohou dostat a pravděpodobně se do nich dostanou.

V příštím článku se podíváme na to, jakým přínosem je cloud pro e-shop s ohledem na výpočetní výkon.

Copyright @2022 The Cloud Provider. Všechna práva vyhrazena